Haber

Kayıp Malezya uçağındaki akrabaları olan ailelerden yeni çağrı

2014 yılında 227 yolcu ve 12 mürettebatla Kuala Lumpur-Pekin seferi sırasında kaybolan yolcu uçağındakilerin aileleri, Malezya hükümetinden ABD’li deniz tabanı keşif firması Ocean Infinity’ye kayıpları araması için yetki vermesini istedi. tekrar uçak.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Malezya Havayolları’nın MH370 sefer sayılı uçuşunun ailelerinden oluşan Voice370 kümesi, şirketin bir an önce yeni bir arama başlatmayı umduğunu duyurdu.

Voice370, Malezya hükümetini, yalnızca arama başarılı olursa ödemenin yapılacağı kuralıyla firmadan gelen rastgele bir teklifi kabul etmeye çağırdı.

Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı uçuş, 239 yolcu ve mürettebatıyla Kuala Lumpur’dan Pekin’e hareket ettikten sonra 8 Mart 2014 tarihinde kayboldu, ancak birçok ülkeyi kapsayan hava ve deniz aramalarına rağmen bulunamadı.

Avustralya öncülüğünde Hint Okyanusu’nda 120 bin kilometrekarelik bir alanda yürütülen aramalarda kayıp uçağa ait herhangi bir ize rastlanamadı ve yaklaşık 3 yıl süren aramalar 2017 yılı başında sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu