Haber

42 Yıllık Mimarın Mezuniyet Belgesi Sahte: Valilik Soruşturma Başlattı

Antalya’da 42 yıl mimarlık yapan Avni Tekinaslan’ın mezuniyet belgesinin uydurma olduğu ortaya çıktı. Valilik olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yapılan incelemede belge suretinin sahte olduğu ve bazı bilgilerin diğer mezunla ilgili olduğu belirlendi.

Kendisini ‘Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 mezunu’ olarak tanıtan Avni Tekinaslan’ın diplomasının sahte olduğu anlaşıldı. Antalya Valiliği’ne yapılan bildirimin ardından yapılan incelemede, 42 yıldır özel ve kamu projelerinde mimar ve şantiye sorumlusu olarak çalışan Tekinaslan’ın noter onaylı geçici mezuniyet belgesi Gazi Üniversitesi ile paylaşıldı. Yapılan incelemede belge suretinin sahte olduğu ve bazı bilgilerin başka bir mezuna ait olduğu belirlendi.

Selçuklu dönemine ait av köşkü ve Selçuklu dönemine ait Antalya Mevlevihanesi’nin onarımında görev aldığı tespit edilmiştir.

Avni Tekinaslan’ın 2016 yılında Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından koordine edilen Selçuklu dönemine ait Av Köşkü’nün, 2018 yılında ise yine Selçuklu dönemine ait Antalya Mevlevihanesi’nin restorasyonunda görev aldığı belirlendi. Hıdırlık Kulesi ve çevresinde 2021 yılında başlayan arkeolojik kazılarda, Tekinaslan’ın şantiye yöneticisi olarak görev aldığı belirlendi. Antalya Valiliği de idari soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu