Haber

Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’tan Yaşam Köyü’ndeki Depremzedelere Ziyaret

TepebaşıBelediye Başkanı Ahmet Ataç, Melih Savaş Hayat Köyü’nde kalan depremzede aileleriyle bir araya geldi.

Başkan Ataç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından afet bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzedelerle temaslarını sürdürüyor. Ataç, bu kapsamda Aşağı Söğütönü’ne bağlı Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yerleşen depremzede aileleri ziyaret etti.

Ziyaretinde ailelerle tek tek sohbet eden Ataç, bu zor günlerin dayanışmayla aşılacağını söyledi. Ataç, ziyaretinde şunları söyledi:

“Ülkemiz maalesef büyük bir şok yaşadı ve yaralarımız büyük. Dayanışma ruhuyla bu yaraları hep birlikte saracağız. Bugün hemşerilerimizle Melih Savaş Hayat Köyü’nde bir toplantıya geldik. Onları ziyaret edip sordum. Onlar ve çocukları için yapabileceğimiz bir şey varsa, hepsi son derece mutlu. Bu kalbime biraz su verdi. Çocuklarımızın psikolojisi de çok değerli. Elimizden geldiğince onları ve ailelerini sevindireceğiz, bulundukları yeri garip bulmamalarını sağlayacağız. İlimize gelen misafirlerimizin belirli ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu kapsamda yine yaşam köyümüzde ihtiyaç merkezi kurduk. Duyarlı vatandaşlar da gıda paketi, diş fırçası, diş macunu, hijyen paketi, çocuk bezi, mama ve kitap gibi ihtiyaçlarını ihtiyaç merkezimize ulaştırabilirler.”

Hataylı depremzede bir anne de şunları söyledi:

“Önce ‘Neye ihtiyacın var?’ Bana çatı verdiler ilaç verdiler doktor verdiler psikolog verdiler daha ne veresiniz diyorum.Demek ki bizim hayatımızda bir çatı görme ümidimiz yoktu burada bize umut verdiniz.Mayıs Allah hepinizden razı olsun Allah ne isterseniz versin Şu an en kıymetli dileğim çocuklarımın eğitimi ve güvenliği Hatay’da deprem olmadı afet oldu Çocuklarımı alsam dedim orda yine çocuklarım orada ölecek.Biz çok şanslıyız ki Eskişehir’de sizin gibi şefkate,merhamete,eğitime değer veren insanlar var.Çok merhametlisiniz,çok cana yakın bir gönüllüsünüz.Keşke herkes sizin gibi olsa. ne güzel Allah bizi sana yeten insanlarla karşılaştırdı.Allah da seni iyi insanlarla karşılaştır.Karşılaştır.Her şey için çok teşekkür ederim.”

Bir depremzede daha, “Çok teşekkür ederiz. Çünkü bu eki pek çok noktada göremedik.

Kaynak: ANKA / Yerel

uludere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu