Haber

Tarih geldi! 6’lı tablonun adayı bugün netlik kazanacak.

Toplantıda, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının başka bir toplantıya bırakılacağı belirtildi.

Altı Masa Toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, genel liderlerden birinin adayının uzlaşıyı güçlendireceğine değindi.

Hafta sonu parti kümesini ve ardından Parti Meclisi’ni toplayan Kılıçdaroğlu, CHP’nin cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecindeki tek yetkili ismi oldu.

6’lı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı hakkında konuşan CHP Parti Meclis Üyesi Eren Fazilet, CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başka isim önerilemeyeceğini söyledi. 6’lı Masa Tablosu ve başka bir ekiple belirlenecek cumhurbaşkanı adayının 10 Mart’tan sonra yapılacak tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurulacağı söyleniyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında adaylığı parti içinde sorun ya da makam sohbeti olarak görenlere seslenmek istediğini belirtti. “Herkes üzerine düşeni yapmalı ve çok iyi düşünmeli. Ve kimse unutmasın, bazen gerçek bir komutan olmak için apoletlerden vazgeçmek gerekir. Gerçek bir mücadele için önce kendinle barışmalısın. Küçük hesapları bırakıp büyük resmi görmek gerekiyor. Dün yolumuz aynıydı, bugün de aynı.”yorum yaptı

Akşener’in bu sözlerle kimi kastettiği merak edildi.

kure-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu