Haber

Feyzioğlu’nun açıklamalarına CHP’den tepki: ‘Hata kurbanı’

ANKARA– CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Kümelenme Dış İlişkiler Komisyonu Sözcüsü Ünal Çeviköz, ‘siyasi atamalar’ olarak nitelendirdiği büyükelçilerin seçim sürecinde AK Parti propagandası yaptığını belirterek tepki gösterdi.

‘DEVLETİ DEĞİL HÜKÜMETİ TEMSİL ETMEYİ SEVİYORLAR’

KKTC’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun CHP’ye yönelik sözlerini eleştiren Çeviköz, “AKP iktidarı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politikasında yaşanan çilenin değerli bir bölümünü siyasi atamalarla görevlendirilen büyükelçiler oluşturmaktadır. hak edilmeden yapılmıştır. Bu tür siyasi atamalarla misyon şefi olarak görev yapan Büyükelçilerin, hükümetin sesi olma gayreti içinde sergilediği profesyonellikten uzak tavırları, Türkiye Cumhuriyeti’ni değil, AKP Hükümeti’ni temsil ettiklerini gösteren örneklerdir. Bu davranışlar, ülkemizin diplomatik geleneği ve uluslararası toplum nezdindeki prestiji açısından üzücü bir duruma yol açmaktadır.”

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) atanan Büyükelçi maalesef bu dokunaklı hatanın kurbanı olmuş ve Devletimizi temsil ettiğini unutarak siyasi propaganda faaliyetlerinde bulunmuş ve yansıtmayan sözler kullanarak hitap ettiği kitleyi yanıltmıştır. partimizin gerçekleri Konuşma konusu olan etkinlik tarafımızca üzüntü ile karşılanmıştır. Dışişleri Bakanlığı misyon şefinin atanmasında Millet İttifakı esasına göre liyakat esas alınacak ve Büyükelçilerimiz herhangi bir siyasi partinin değil, Devletimizin temsilcisi olarak görev yapacaklardır.

FEYZİOĞLU NE DEDİ?

KKTC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun bir toplantıda yaptığı konuşma sosyal medyada tepkiyle karşılandı. CHP’nin Irak ve Suriye tasarısına ‘hayır’ oyu verdiğini hatırlatan Feyzioğlu, “Maalesef ülkemin ana muhalefet partisi ve HDP hayır oyu verdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu